Шукаєте способи зменшити рахунок за електроенергію? Почніть з очищення холодильника. Ви можете допомогти йому працювати ефективніше, що, у свою чергу, зменшить ваш рахунок за комунальні послуги. Деякі завдання з технічного обслуговування в цьому списку виконуються швидко й легко. Інші займають трохи більше часу, наприклад виправлення слабких ущільнень, але всі вони мають одну спільну рису: вони значно впливають на ефективність вашого холодильника.
Зміст
Регулярне технічне обслуговування холодильника може подовжити термін його служби. У цьому блозі – 6 обов’язкових завдань для домашнього обслуговування холодильника, які допоможуть зменшити рахунок за електроенергію та отримати від нього максимальну користь.
Скільки електроенергії споживає холодильник?
Кількість електроенергії яку споживає холодильник залежить від його класу енергоефективності, кількості компресорів, розміру камер, додаткових функцій, таких як No Frost тощо.
Детальну інформацію про клас енергоефективності та потужність компресорів ви можете знайти в інструкції, на етикетці холодильника або компресора, а також в інтернеті на сайті виробника.
В середньому звичайний холодильник з морозильною камерою без додаткових функцій “тягне” 20 кіловат в місяць.
1. Очистіть змійовик конденсатора
Очищення змійовиків холодильника може зробити його на 30% ефективнішим. Чи переміщували ви коли-небудь холодильник, щоб щось дістати або почистити під ним, і помічали, скільки пилу накопичилося? Цей самий пил зрештою потрапляє до змійовика конденсатора та може блокувати потік повітря.
Про що саме йде мова? Перший тип змійовика конденсатора знаходиться на задній стінці холодильника.
Другий тип знаходиться знизу.
Це змушує холодильник працювати надто інтенсивно під час циклу охолодження та може призвести до того, що він починає нагріватися. Щоб очистити змійовики холодильника, вимкніть його та обережно пропилососіть пил, пам’ятаючи про змійовики, осільки вони легко пошкоджуються.
Якщо у вас немає м’якої щітки для пилососа, використовуйте будь-яку іншу щітку (стару зубну щітку) для змітання пилу, тримаючи трубу пилососа близько до змійовика. Це допоможе запобігти будь-яким пошкодженням.
2. Виправте слабкі ущільнення
Гумова прокладка, яка проходить по периметру дверцят вашого холодильника, є ключовим компонентом у процесі охолодження. Слабке ущільнення може призвести до того, охолоджене повітря виходитеме з камер. Швидше за все, ви помітите конденсат на продуктах біля дверцят. Цей конденсат може призвести до накопичення льоду, через що охолоджуючі компоненти вашого холодильника працюють понаднормово. Щоб заощадити ще більше грошей, зв’яжіться з фахівцем з техніки або виконайте роботу самостійно.
Щоб перевірити ущільнення, просуньте аркуш паперу між прокладками та холодильником і закрийте дверцята. Якщо ви можете легко рухати папір туди-сюди, резинові прокладки потрібно замінити.
3. Розморожуйте холодильник та морозильну камеру
Сучасні холодильники мають автоматичне розморожування. У багатьох холодильниках автоматичне розморожування активується через певний проміжок часу, а потім вимикається, коли термістор (резистор із контрольованою температурою) визначає, що котушки розморожуються. Здебільшого ця система працює добре. Проте, коли холодильники старіють, ви можете помітити, що лід починає накопичуватися. Це може бути пов’язано з порушенням роботи однієї або кількох частин налаштування автоматичного розморожування. Якщо ви сумніваєтеся, розморожуйте холодильник і морозильну камеру вручну, коли товщина льоду наближається до 6-7 міліметрів.
4. Відрегулюйте температуру
Налаштування температури в холодильнику та морозильній камері нижче, ніж необхідно, споживає значно більше енергії. Якщо сумніваєтеся, налаштуйте температуру холодильника та морозильника відповідно до рекомендацій виробника.
Пам’ятайте, чим спекотніше в квартирі, тим вищу температуру теба виставляти. У теплій кімнаті холодильник виставлений на низьку температуру повинен працювати довше, щоб її підтримувати. Важливо тримати баланс, щоб продукти не псувались, але і холодильник не перенавантажувався.
5. Відставте холодильник від стіни
Цикл охолодження холодильника виробляє тепло як побічний продукт, який в основному виділяється в задній частині холодильника. Навіть пересуваючи холодильник на десяток сантиметрів від стіни, ви можете зробити його ефективнішим, оскільки це покращує циркуляцію повітря, що призводить до швидшого розсіювання тепла.
Розташування холодильника надто близько до стіни становить небезпеку пожежі. Якщо сумніваєтеся, розмістіть боки та задню частину приладу відповідно до інструкцій виробника.
LG рекомендує встановлювати холодильник на дистанції 30 сантиметрів від стелі та по 10 сантиметрів від стін.
6. Відрегулюйте кімнатну температуру
Система охолодження холодильника розроблена для ефективної роботи в домашніх умовах. Якщо в кімнаті, де знаходиться холодильник, занадто спекотно, холодильник споживатиме значно більше енергії, щоб залишатися прохолодним. Щоб забезпечити ефективну роботу холодильника, регулюйте температуру приміщення. Найбільше це стосується періодів літа та закінчення опалювального сезону, коли на вулиці вже тепло, а центральне теплопостачання ще працює.
Також категорично не рекомендується тримати холодильник біля плити або труб опалення. Повітря навколо холодильника нагріватиметься сильніше, через що він працюватиме довше для підтримки виставленої температури.
Продовжіть термін роботи вашого холодильника
Отже, перш ніж вирушати купувати новий холодильник або викликати спеціалістів для ремонту, виконайте ці прості завдання з технічного обслуговування, щоб допомогти вашому холодильнику працювати якнайкраще. Додайте ці завдання з обслуговування холодильника до свого списку домашніх справ, щоб не тільки заощадити електроенергію, а і продовжити термін його роботи.
Бережіть себе та свій дім! З повагою, Сумиупрабуд.